Choď na obsah Choď na menu
 


Sport Pub Cup Horné Srnie 16.7.2011

27. 7. 2011

Náročný program v posledných týždňoch sme zavŕšili 16.7 na turnaji v neďalekom Hornom Srní, kde sa konal prvý ročník Sport Pub Cupu.

Do Srnia je to len pár km tak by to bol hriech nevyužiť takú príležitosť. Turnaja sa napokon zúčastnilo 9 mužstiev. Mužstva boli rozdelene do dvoch skupín. V našej skupine A bolo 5 mužstiev a v B skupine boli 4 . Prvý zápas sme mali nastúpiť proti mužstvo FOFO, no napriek pokročilej hodine (cca 9 30) boli iba dvaja, tak bol zápas preložený na neskôr a hrali mužstvá ktoré už prítomné boli (:-)1). V posunutom zápase sme dokázali zvíťaziť s FOFOm 7:1. V ďalších našich zápasoch sme v skupine postupne porazili EXCELSIOR 4:2, mužstvo BOCA 5:2 a SRSAKO 6:1. Celú skupinu sme odohrali bez straty bodu vo vlažnom tempe a to iba so 6-timi hráčmi. Po skončení základných skupín a obedňajšej prestávky(:-)2) sa hral barážový zápas (:-)3)  medzi poslednými mužstvami z oboch skupín z ktorého vzišiel ôsmi štvrťfinalista na ktorého čakalo práve naše mužstvo. Naším súperom v štvrťfinále sa stalo mužstvo EXCELSIOR, ktoré si vydrelo postup až po rozstrele zo značky pokutového kopu. Asi práve veľké fyzické vypätie v tomto zápase malo za následok, že v semifinálovom zápase nám nedokázali streliť ani jeden gól a prehrali zahanbujúco 0:10. Treba spomenúť že pod výsledok sa výrazne podpísali už aj HUSÁR JAKUB A KOZÍK MAREK, ktorý sa pred play off pridali  k pôvodnej šestici hráčov SCHWANDTNER P.,SCHWANDTNER I., HUSÁR JURAJ. MIHÁLIK, AMRICH, VAVRÚŠ.

Obrázok  V semifinále sme narazili opäť na mužstvo FOFO ktoré sa posilnilo až o troch hráčov z FKS Nemšová. Vzdorovali nám však iba asi do stavu 2:0 a potom už pôsobili odovzdaným dojmom. Stretnutie skončilo 6:0.

Vo finále na nás čakal neznámi, ale výborne hrajúci A-TEAM z Trenčína. Konečne prišiel súper, ktorý nás prinútil hrať na 100%. Na začiatku stretnutia sme dostali rýchli gól. Počas celého zápasu sme mali prevahu a dobíjali bránku súpera. A-TEAM nebezpečne hrozil z protiútokov. Do druhého polčasu sme siahli po hre bez brankára, keď "posledným" zostal Vavrúš. Zhruba v polovici druhého polčasu sa nám podarilo zaslúžene vyrovnať zásluhou Husára Juraja. Keď sme sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu prišla chyba v zadných radoch a Vavrúš musel zatiahnuť "záchrannú brzdu" začo videl červenú kartu. Do brány sa postavil Husár Juraj a hrali sme 2 min v oslabení... Boli to dlhé a náročné 2 minúty keď sme boli pod sústavným tlakom súpera. vydržali sme a do konca stretnutia sa už nič nestalo. Obrázok Nasledoval roztrel zo značky pokutového kopu. V prvej sérii zaváhal najskôr Husár Jakub ale brat Juraj ho podržal keď perfektne zlikvidoval strelu hráča z A-TEAMU. Stav 0:0. V druhej sérií sa nepomýlil Kozík a naopak Husár opäť kryl. stav 1:0. V tretej sérií si postavil loptu Amrich a povestnou bombou pod brvno brány rozhodol a našom víťazstve.

Celková Úroveň turnaja bola v porovnaní z ostatnými turnajmi pomerne slabá...Snáď sa to do budúcich ročníkov zlepší...

čítajte aj článok 15. výročie FC NIVA

 

Vysvetlivky k článku: (osobné postrehy)

 

(:-)1) - smajlík 1

Čo mi bolo veľmi vtipné boli pravidlá.

Pravidlá neboli známe ani pred turnajom ani počas neho. Vo veľkom futbale sa “malá domov“ už nechytá niekoľko rokov no tu sa stále chytala. A aby nebolo toho málo auty sa hádzali. Ak spojímetieto dve nezmyselné pravidlá vznikne nám ďalšie pravidlo. Aut možno hodiť brankárovi do rúk.... Chýbala určite nejaká nástenka, kde by bol rozpis zápasov, časy, pravidlá . Uznávam že aby bol turnaj úspešný musí byť aj niečím výnimočný, ale takto ??? Takže dávam mínus

 

(:-)2) - smajlík 2

Chválim, že v cene vstupného bol guláš a pivo. Na druhej strane pivo a guláš bol na úkor cien, ktoré boli veľmi slabé. Obedňajšia prestávka nebola presne naplánovaná, zápasy sa prehadzovali z ihriska na ihrisko podľa potreby- nebol časový rozpis.

Takže dávam mínus

 

(:-)3) - smajlík 3

 Nakoľko bolo len 9 mužstiev hral sa barážový zápas medzi poslednými mužstvami v skupine. Dobrý nápad

Takže dávam plus

 

Nechcem sa mojimi postrehmi nikoho dotknúť, berte to ako konštruktívnu kritiku pre zlepšenie turnaja

 

Náhľad fotografií zo zložky Turnaj Horné Srnie 2011

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.