Choď na obsah Choď na menu
 


Vyber z pravidiel turnaja

10. 2. 2011

MIESTO TURNAJA:
Futbalové ihrisko Ľuborča (mestská časť Nemšovej)
Gorkého 9, 914 41 Nemšová

PRÁVO ŠTARTU
Každé mužstvo štartujúce na NIVA CUPe je povinné zaplatiť štartovné 50€ (pred turnajom)

PARAMETRE IHRISKA:
2 trávnaté ihriská 40*20m

HRACÍ ČAS:
2*12min

HRACÍ SYSTÉM:
2 skupiny po 6 účastníkov
1-4 z každej skupiny postup do PLAY OFF

SÚPISKA MUŽSTVA
Súpiska sa vyplňuje na predtlačený formulár pred začatím turnaja. Obsahuje názov týmu, meno kapitána alebo vedúceho mužstva, meno, priezvisko a číslo dresu každého hráča. Na súpiske môže byť ľubovoľný počet hráčov,  Aspoň 1 osoba musí mať min. 18 rokov.

PRAVIDLÁ:
NIVA CUP sa hrá podľa pravidiel futbalu. Výnimkou je offside a aut, ktorý sa kope. Hrá sa na ihrisku ohraničenom čiarami.
ROZOHRÁVKA BRANKÁRA: môže rukou vyhodiť loptu aj za polovicu ihriska
STRIEDANIE HRÁČOV je v ľubovoľnom časovom intervale, je však realizované iba v priestore vymedzenom vlastnou striedačkou. /postih – strata lopty/
TIME OUT: Mužstvo môže požiadať rozhodcu počas zápasu (keď je hra prerušená) o TIME OUT (oddychový čas) najviac však 1 krát za zápas. Trvanie 30 sekúnd
ŽLTÉ KARTY: žlté karty sa počas turnaja nerátajú
ČERVENÁ KARTA: za červenú kartu je hráč  vylúčený do konca zápasu a družstvo hrá v oslabení 2 minúty. Keď družstvo v oslabení obdrží gól, môže nastúpiť hneď ďalší hráč do kompletného  počtu. Vylúčený hráč môže nastúpiť v ďalšom kole.
INZULTÁCIA: za inzultáciu rozhodcu a za napadnutie protihráča je hráč vylúčený do konca turnaja
ŠMÝKAČKY : je zakázané v zápase používať tzv. šmýkačky. (v súboji)
HODNOTENIE: v konečnom hodnotení rozhodujú : 1. Body, 2. Vzájomný zápas, 3. Väčší počet strelených gólov 4. Menší počet inkasovaných gólov, 5. 6. Roztrel (penalty)/Lós.
ROZHODCOVIA: od prvého zápasu rozhodujú rozhodcovia p. Igor Vyletelka, ??
PRÁVOMOC ROZHODCU: rozhodca má plnú právomoc pri vedení  zápasov. Má právo udeľovať žlté a červené karty.
DRESY: každé družstvo musí nastúpiť v jednotnom oblečení - stačí iba vrchná časť odevu. OBUV:  použiť možno akúkoľvek obuv okrem kopačiek s vymeniteľnými a hliníkovými kolíkmi (štupľami)
ČKACIA DOBA: Ak mužstvo nenastúpi na zápas v stanovený čas, výsledok je kontumovaný v prospech súpera. Teda ČAKACIA DOBA NEEXISTUJE !!!
ROZOHRÁVKA: hráč/brankár je povinný rozohrať loptu do 4.s Vzdialenosť protihráča je minimálne 3 m
GÓL Z AUTU: gól nebude uznaný ak sa pri rozohrávke z autu lopty nedotkne niektorí z hráčov

Tieto pravidlá sú záväzné pre všetky tými. Je povinnosťou vedúceho týmu alebo kapitána oboznámiť s nimi všetkých hráčov. Organizátor turnaja si vyhradzuje právo na zmenu systému a pravidiel, to i v priebehu turnaje. V tomto prípade budú o zmenách informovaný všetci kapitáni. Všetci hráči štartujú na vlastní riziko
POZOR!! Za odložené veci v celom areály zodpovedá každý sám a nemá nárok na akékoľvek odškodnenie zo strany organizátora